Motiváció a leszokáshoz
Cikkek
Ma van a 'Füstmentes Világnap'
Az idei füstmentes világnap jelszava: „Nekem sikerült! Ne gyújts rá te sem!”
Lassan-lassan a "dohányzásról való leszokás"-téma esélyt kap arra, hogy kikecmeregjen a halogatható és eleve kudarcra ítélt dolgok kategóriájából.
Gyógynövények a leszokás szolgálatában
A gyógynövényekkel történő orvoslás évezredekre nyúlik vissza, napjainkban egyre nagyobb reneszánszát éli a különböző gyógynövénykivonatokkal történő megelőzés és gyógyítás. Most nézzük meg, melyek azok, a természetben megtalálható, bárki számára könnyen hozzáférhető gyógyító növények-, és milyen módon lehetnek segítségünkre a dohányzásról való leszokásban.
A nikotin fiziológiás hatása
A nikotin egy a természetben előforduló, színtelen folyadék, függőséget okozó drogként tartják számon. Leggyakoribb fogyasztási módja a cigarettázás.
A dohányzás világszerte számos súlyos betegség kialakulásáért felelős. Hatása a testre és az agyra összetett.
A legtermészetesebb méregtelenítés II.
Melyek a legjobb hatású zöldségek, gyümölcsök, amelyek segítenek megszabadulni a mérgektől.
A legtermészetesebb méregtelenítés I.
Az evés csodálatos dolog, életben tart bennünket, emellett rengeteg örömöt okoz. Ételeinkkel együtt azonban problémák is kerülnek az asztalra. Az emberek többsége sosem elégedett a súlyával, ezért mindenáron fogyni szeretne, és rendszeres időközönként koplalókúrát tart, melynek többnyire nincs eredménye. Jobban járunk, ha nem éheztetjük szervezetünket ételmegvonással, inkább hetente egyszer tehermentesítjük méregtelenítéssel.
Miért dohányzunk?
A dohányzás szokása számos tevékenységgel összefügg. A dohányzás és a kávéfogyasztás, a dohányzás és az alkoholfogyasztás, dohányzás egy jó kiadós étkezés után, dohányzás és beszélgetés a munka közötti szünetekben és így tovább. A dohányzás szorosan összefügg érzelmi életünkkel, dohányzunk, ha bánat ér, ha unatkozunk, vagy éppen a feszültségünket szeretnénk levezetni.
A VÍZ fontossága
A víz az élet nélkülözhetetlen eleme. Az emberi test 60-70%-át víz alkotja.
A biorezonanciás kezelés ideje alatt kifejezetten fontos odafigyelni az elegendő mennyiségű víz fogyasztására. A kezelést megelőzően, valamint a kezelést befejezését követően szükséges, hogy a páciens vizet (természetes alapú) igyon. Ennek egyik oka, hogy a szervezet jó vezetőképességgel rendelkezzen az elektromágneses jelátvitel céljából.
Mi is valójában a függőség? II.
Az Amerikai Addiktológiai Társaság (ASAM) azonban nemrégiben újradefiniálta a függőség fogalmát: e szerint a függőség krónikus agyi rendellenesség, nem egyszerű viselkedési probléma. Ez az első alkalom, hogy a szervezet hivatalosan kinyilvánította, hogy a függőség több mint egy kémiai anyag vagy viselkedési szenvedély miatt bekövetkező kóros viselkedés. A függőség ugyanis a külső megnyilvánulásokon túl egyes agyi területek működését is krónikusan megváltoztatja.
Mi is valójában a függőség? I.
Amikor szenvedélybetegségekről beszélünk sokaknak az alkohol, cigaretta, drog jut eszébe. Azonban ezeken kívül még számos más függőség is felütötte a fejét, amelyeket mai világunk hozott létre. Ilyenek a tv-és internetfüggőség, a játékszenvedély, a különböző evési zavarok, a pornófüggőség, a pénz hajszolása, és még sorolhatnánk...
Dohányzás és személyiségváltozás
Áldás, vagy átok.. A dohány íze és a türelmetlenség érte, tömegek számára jelenti a létezés természetes velejáróját. Régi keletű vita az, hogy a dohányzás hogyan és mennyire káros. Az újabb elemzési szempontok egyike a dohányzás és a személyiség lehetséges összefüggéseit keresi.